Udgivet 27.10.2017
Del på

Må vi nævne din fødselsdag eller jubilæum?

Navnestof med fødselsdage og jubilæer er populært læsestof i Mælketidendes medier. Den nye Persondataforordning kræver imidlertid, at vi nu skal indhente tilsagn fra alle vores medlemmer og andre personer, som på et givent tidspunkt vil blive nævnt under mærkedage i hhv. Mejeriguiden og Mælkeritidende samt nyhedsbrevet UgeNyt. Det gør vi ved, at alle nuværende medlemmer af vores foreninger giver tilsagn på et link på vores hjemmeside, mens nye medlemmer i fremtiden spørges ved indmeldelse. Vi håber, at så mange som muligt bakker om denne hyggelige formidling, - som måske kan kaste en ekstra fødselsdagshilsen af sig på dagen. Har du allerede registreret dig, skal du ikke gøre mere, men ellers registrer dig HER.

Mærkedage

25/09/2018
70 år
14/10/2018
75 år
19/10/2018
50 år

Nyhedsbrev

Nyheder fra Mælkeritidende
Tilmeld dig vores nyhedsbrev her
Vi giver aldrig din email væk i henhold til vores Privat politik